Jak pečovat!

21. dubna 2012 v 22:51 | Natle |  Jak pečovat o SCH a BH


Straráme se o koníky.

Určitě každý chce pro svého SCH ne BH to nejlepší!I když to jsou "jenom" hračky proč nemít doma alespoň kousek stáje! =-)Moje první rady!

BOXY

Každý koník by měl mít svůj box!V boxech by měla být i podestýlka např. seno,sláma,hobliny a piliny.Pokud k takovým věcem nemáte přístup-nevadí...Postačí i vata nebo kousky natrhaných novin.Dále pokud chováte ve stáji šampiona tak vám asi něco říká slovo "jádro" a to může být cokoliv : Nastrouhaná mrkvička s granulkama (to dávám já)+ přídavky např. kousky suchého chleba.Tak ono existuje několik variant jak nakrmit koníky-někdodává i ty plastový mrkvičky =-)Koník by měl mít také přístup k senu a vodě =-)

SEDLOVNA+KLUBOVNA

Sedlovna by měla být čistá a každé sedllo,ohlávka a i uzdečka by v ní měli mmít své místěčko!V sedlovně může být:čištění,chrániče a doplňky i krmivo,každý háček ať už pro uzdu nebo ohlávku by měl být pojmenovaný!
Klubovna=Místo kde se shcází lidé a zaměstnanci stájí...Také může sloužit jako společenská místnost!


PASTVINY

Každému se představí něco jiného pod názvem "pastviny" pro někoho to je kus koberce (zeleného který je oplocený),pro někoho to je zase oplocená venkovní ohrada!Noo já si myslím že je dobré mít o prázdniny koníky venku,koníci se vyběhají a nají!A to už je 2v1!JInak přes zimu koníky nenechávat venku!Jinak umrznou! =-)Když už na chvíli na pastviny ven tak jedině s dekou!A to nejlépe flís!
Teplo dovova je pro koníky nejlepší! =-)

CESTUJEME

Určitě řada z vás jezdí na dovolené!Moře,sluníčko a nikdo vás neotravuje!=-)Určitě jste už měli i nějakého koníka sebou!Že né?Tak to koukejte napravit!Tady máte pár rad jak udržet koníka kondici i na dovolené.Koník by měl mít deku popř. deky.Aledo tašky si zabalte 2 deky (slabší a silnější) chrániče do letadla popř do auta, nebo bandáže.Ohlávku-ohlávky...Podle toho kolik si berete koní!Poté zabalíbe:lonž,krmivo,sedlo,uzda a deky,ohlávky atd...V letadle nebo v něčem jinéém si vždy nechte koníka u sebe, víte přece jak se zavazadli hází =-(Ták máme zbalíno a můžeme vyrazit...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 24. listopadu 2012 v 11:39 | Reagovat

Skvělé rady, moc se mi líbí jak jsi to napsala. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama