Duben 2012

Nazdar... :P

30. dubna 2012 v 21:03 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahoj, zítra jedu do školy v přírodě týden tady nebudu :(( Ach joo :( No nic :) Co jste dneska dělaly? My tady máme pálení čarodek :) Joo sice jsem tam nešla ale udělala jsem našim psům cross :P Super ... Kluci mi ty překážky potom zbourali že si tam prej budou jezdit na motorkách :) Znáte to! KLUCI :(( My jsme dneska bily fotit Amáda na crossu (taky). Akorát mi tam pořád lezli jení koně do záběru protože to bylo na louce foto sem dám na rozlučku :o) Bude se mi to Vás stejskat i když mi sem nikdo nepíše :( No nic noo... Jdu papalala... :)


ŠVP

29. dubna 2012 v 11:21 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahojte...No zase píšu pozdě jenomže já nestíhám vůbec nic je to na prd , ale v úterý jedu do školy v přírodě ;) JE to naše poslední potom už jdu na druhej stupeň ale ještě napíšu papá...

Minulost schleichů!

25. dubna 2012 v 21:50 | Natle
Moc by mě zajímalo jak vypadal první úplně první schleich! Máte ho? Napište na polipeta@seznam.cz ! Díky moc pa... :))

Tento týden...

25. dubna 2012 v 21:47 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahooj... Vím nepíšu každý den... Protože v neděli jsem neměla vůbec čas, našla jsem morčátko které už dneska spokojeně chroupá mrkvičku a listy. Je to miláček! Potom v pondělí jsem měla zase angličtinu a potom jsem byla skákat se psema dneska už i 70-ky cm! Úterý, koně jako vždy a supeer ocenění za tu mojí knížku! Neeprozradím co :P Jinak mě mooc mrzí Mike ze stáje Aspika že končí :( Pa jdu, mějte se moc hezky! =-)

Jak pečovat!

21. dubna 2012 v 22:51 | Natle |  Jak pečovat o SCH a BH


Straráme se o koníky.

Určitě každý chce pro svého SCH ne BH to nejlepší!I když to jsou "jenom" hračky proč nemít doma alespoň kousek stáje! =-)Moje první rady!

BOXY

Každý koník by měl mít svůj box!V boxech by měla být i podestýlka např. seno,sláma,hobliny a piliny.Pokud k takovým věcem nemáte přístup-nevadí...Postačí i vata nebo kousky natrhaných novin.Dále pokud chováte ve stáji šampiona tak vám asi něco říká slovo "jádro" a to může být cokoliv : Nastrouhaná mrkvička s granulkama (to dávám já)+ přídavky např. kousky suchého chleba.Tak ono existuje několik variant jak nakrmit koníky-někdodává i ty plastový mrkvičky =-)Koník by měl mít také přístup k senu a vodě =-)

SEDLOVNA+KLUBOVNA

Sedlovna by měla být čistá a každé sedllo,ohlávka a i uzdečka by v ní měli mmít své místěčko!V sedlovně může být:čištění,chrániče a doplňky i krmivo,každý háček ať už pro uzdu nebo ohlávku by měl být pojmenovaný!
Klubovna=Místo kde se shcází lidé a zaměstnanci stájí...Také může sloužit jako společenská místnost!


PASTVINY

Každému se představí něco jiného pod názvem "pastviny" pro někoho to je kus koberce (zeleného který je oplocený),pro někoho to je zase oplocená venkovní ohrada!Noo já si myslím že je dobré mít o prázdniny koníky venku,koníci se vyběhají a nají!A to už je 2v1!JInak přes zimu koníky nenechávat venku!Jinak umrznou! =-)Když už na chvíli na pastviny ven tak jedině s dekou!A to nejlépe flís!
Teplo dovova je pro koníky nejlepší! =-)

CESTUJEME

Určitě řada z vás jezdí na dovolené!Moře,sluníčko a nikdo vás neotravuje!=-)Určitě jste už měli i nějakého koníka sebou!Že né?Tak to koukejte napravit!Tady máte pár rad jak udržet koníka kondici i na dovolené.Koník by měl mít deku popř. deky.Aledo tašky si zabalte 2 deky (slabší a silnější) chrániče do letadla popř do auta, nebo bandáže.Ohlávku-ohlávky...Podle toho kolik si berete koní!Poté zabalíbe:lonž,krmivo,sedlo,uzda a deky,ohlávky atd...V letadle nebo v něčem jinéém si vždy nechte koníka u sebe, víte přece jak se zavazadli hází =-(Ták máme zbalíno a můžeme vyrazit...Breyer horses Hannnoverák!

21. dubna 2012 v 22:40 | Natle |  ---> Já píšu <---
Jen tak se koukám na Breyer horses ( NEMÁM ANI JEDNOHO) a tenhle u mě vyhrál asi...Budu si ho kupovat ze SCH kasičky ještě dám anketu protože se mi líbí ještě jeden setík...

Breyer - Hanoverian

Promiňte... :(

21. dubna 2012 v 19:04 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahojte...Moc se vám omlouvám protože jsemm tady sice včera byla ale už se mi nechtěl psát žádný článek protože bylo pozdě....Koně mají volno, protože jsem u taťky kde mám jenom Carmen a Barona sebou! :)Pořád na sebe žárlí a ve výběhu skotačí :D Kluci měli na ranchi u taťky docela dost práce protože dodělávají střechuu na stájích :)) Holky zase uklízeli a jenom čistili koně...No a já? Já jsem přišla před chvilkou z koní.... Byli jsme na 4 honinové vyjížďce....Bylo to super skoro furt jsme cválali :)) No nic jdu pa :**

Středa 18.4. 2012

18. dubna 2012 v 21:51 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahooj... Zase trochu víc pozdě ale to nic... Moc toužím po jedné klisničce schleich ale nemohu ji sehnat! Je to ta nová pony klisna islad myslím..Ale nevím to jistě! Musím ještě nahradit ta nová SR-ka protože odkazy na ni nefungují...Jinak se moc těším na tu cenu za knížku! Hned jak to bude moc, naskenuji Vám ji sem na stránky aby jste si to mohli přečíst jinak tento víkend budu zaměřena na na profilky koní a tak různé spravování....Jinak pořád nová SR-Jsou volná! Těším se!

...Trénink....

15. dubna 2012 v 20:20 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahojte! Dneska bylo ráno opravdu krásně a já uspořádala trénink na třetí hodinu odpoledne. Jenomže od dvanácti začelo pršet a pršet.Když to trochu ustálo řeklo se tedy že se jde! A šlo...Jen co jsme vyšli s koňmi ven začalo pršet...Koně měli deky a holky kapuci takže nebyli mokří zevnitř, ale zvenku :((...Potom to zasee ustálo a Karel s Amádem šli na jízdárnu mám tady pár foteček které jsou pořízeny za lijáku...Možná si říkáte : Ta holka je blázen nechá chudáky koně trénovat v tak ošklivím počasí....Ale já mu to rozmlouvala.... :)) Nedal si říct....Joo a...Už jsem se pochlubila? Že ne? Napsala jsem svojí 1. knížku o schleich a dala ji do knihovny je tam soutěž....Já....Vyhrála...První místoo! Joo! Moc se těším na cenu... :)) Ani nevím co to bude :)Super ne? Jo a tady máte fotky z tréninku!Užít a relax!(Skok) Amád je supeer koník!

Sobota...

14. dubna 2012 v 19:59 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahooj.... Jak je...Dneska jsm byla za svým koněm. Měli jsme brigádku a potom jsem si šla zajezdit na jízdárnu, jen tak bez sedla :) Bylo to suproví, potom jsem jenom sebrat koně co jsem dala ven na pastviny...Mon jim chutnalo...Jdu papa....

Fergee I.

13. dubna 2012 v 20:48 | Natle |  Koně na ranči
Jméno : Fergee I.
Říkáme jí : Fergeenka
Matka : Red Chilly
Otec : King of Rider po Spirit
Datum nar. : 3.3. 2004
Plemeno : Fríský kůň
Pohlaví : Klisna
Potomci : Fergee II.
Zaměření : Wester a parkur

O ní : Je to klisna která k nám přišla teprve před měsícem ( 4.3. 2012) ...Tehdy byla ještě taková neuplně obsedlá...Začli moc pozdě což byla u ní velikánská škoda! Má totiž výborné předky . Teď už je to wester holka! Je suprová! Máme ji moc rádi a určitě ješte ve stáji přežije! :))Očkování... :((

11. dubna 2012 v 19:20 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahůůj, dneska jsem měla docela super den.I když měuž rodiče štvou!Je to na houby!No ale já jdu teďka upravovat stránky atd.. Nechce být někdo zase nový SR-OR?Please! :))

Ahooj

8. dubna 2012 v 21:34 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahooj holky...Já jsem tady jenom tak na skok nestíham,nesvačím!Zítra napíšu více protože jsou Velikonoce a já na svém ranchy pořádám Velikonoční průvod!Tak se těšte!

JARNÍ STUHA

6. dubna 2012 v 10:52 | Natle |  ---> Já píšu <---
Hoyky! Konečně není škola! Tak se těším na zítřejší Velikonoční jízdu (real) bude o bezva...Těším se a moc! A co vy jaké máte plány na víkend popř. dneska? Taky něco jedete nebo něco se SCH? Půjdu fotit do Jarní stuhy...Vím že sem to psala i minule ale foto se mi nějak nedařilo :( Mám smůluu na focení. Blbne mi totiž foťák :( A navíc ten můj se mi rozbil...Sem upadla a má rozbitý sklo :( Taková smůla!No nic lidi, dneska mají koně hodně náročný den.Jdou a lonž,na ténink a procházky. Všichni se připravují na Velinokonoce. Kluci si už pletou pomlásky na vymrskánmí :)) Tak jdu pa.. :))

...Pozdě...

5. dubna 2012 v 21:33 | Natle |  ---> Já píšu <---
Promintě že jsem tady takhle pozdě...Byla jsem u babičky, a ani jsem nevzala koníky na pastviny :( Byla veliká zima...Za chvíli jdu koukat na Helenu! Je to vážne super séroš.No nic začelo to jdu se koukat tak pá zítra napíšu více!Jinak SR-ka pořád beru!

Krásný!

4. dubna 2012 v 19:03 | Natle
Jukněte co jsem utvořila...Že to taky chceš? Napiš!

Omluva

4. dubna 2012 v 17:08 | Natle |  ---> Já píšu <---
Ahoj, moc ne Vám omlouvám že jsem tayd včera nebyla :(( Neměla jsem vůbec čas, přišla jsme v šest od koní a musela si ještě dodělat ostatní povinosti!No znáte to! Koš,prádlo,nádobí atd...atd... A to není všechno! Přijela nová klisnička jménem Pretty Fergee je to krásná fríská kobylka po otci Almey X-Mozart a z matky Pomie Ellishabet.Je ještě mldá je ji pouchých šest let supeer!Mám úplně dobrou náladu a ani nevím proč...Dala jsem před půl hodinkou pět koníků na venkovní pastviny...Čerstvá travička jim chutná!Těšte se na nový vzhled a možná i dess webu..Moc dík...Papa

Přijmu nová SR-ka!

1. dubna 2012 v 12:18 | Natle
Přijmáme úplně nová SR a OR spíše ty SR! Moc díky kdo se přidá? Napiš do komentů! :)) Díky moc!

Apríl...!

1. dubna 2012 v 12:14 | Natle |  ---> Já píšu <---
První duben ještě tam budem :)) Máme tady krásný den plný krásných chvil u koní :)) Koně se spokojeně pasou na pastvinách a hříbàtka se honí ;-) Ze stájí jde slyšet smích a slovo "APRÍL"...Že Vy jste nikoho nenachytali?Tak to koukejte napravit! :)) Udělám taky nějakou společnou vyjižku! A co Vy jaké máte plány na Duben? No povidejte přehánějte! A já se sváma loučím !! Ahoj!! :))